Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Kup szalunki Kraków na sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli po prostu szalunki, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie murów budynków. Głównie wykorzystuje się je podczas wylewania ścian z betonu – wtenczas są one niezbędne do tego, aby nadać im należyty kształt i zapobiec rozlewaniu się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się też podczas stawiania budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie przestrzeni na bramy, drzwi i okna. W tym wpisie objaśniamy, z czego robi się obecnie szalunki i gdzie inwestorzy mogą je zdobyć.

Szalunki z metalu, sklejki lub drewna

Najstarszym rodzajem szalunków jest struktura utworzona z drewnianych desek albo mocnych sklejek połączonych ze sobą gwoździami, którą można wykorzystać ponownie po rozmontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednak ciężka – większa część inwestorów i wykonawców stawia zatem zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do błyskawicznego i łatwego składania bądź rozkładania. Tego typu szalunki wytwarza się ze sklejki, drewna bądź metalu, jak również zestawiać dwa albo trzy surowce. Z reguły jednakże wykorzystuje się sklejkę – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak topola czy brzoza, a całą konstrukcję spajają narożniki, łączniki, głowice ze aluminiowe lub stalowe i belki.

Wynajęcie szalunków – kiedy warto?

Firmy często parające się pracami budowlanymi dysponują własnymi szalunkami. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów, którzy planują zamierzających wznieść pojedynczy obiekt czy ekip, które zwykle oferują odmienne usługi. Zakup wszelkich elementów niezbędnych do wykonania szalunku nie byłby rentowny . Znacznie ekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie wynajem szalunków.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]