Sklejka szalunkowa – jak się ją wykorzystuje?

Sklejki szalunkowe zamówisz na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to kluczowy komponent szalunków. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego surowca, jednakże zazwyczaj stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować budynki z murami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jest nam potrzebna, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły stosowane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a przy tym nie posiadały stosownych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. W związku z tym współcześnie wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z wielu gatunków drewna – na ogół z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi często stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Spółki budowlane dysponują zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma służy też wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]