Rodzaje sklejki szalunkowej i jej wykorzystanie

Szukasz sklejki Peri? Wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to najistotniejszy moduł szalunków. Tę rolę mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wytworzone z innego surowca, jakkolwiek na ogół używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem wybudować domy ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na wykonanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją produkuje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół stosowane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny dziś używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – na ogół z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi często stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Firmy budowlane dysponują zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich elementów szalunków – można je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma służy również wynajmem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi głowic oraz łączników.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]