Pergola tarasowa – idealne rozwiązanie dla domu

Jeśli szukasz pergoli lamelowej w Warszawie, koniecznie sprawdź https://www.centrumpergoli.pl.

Posiadasz własny dom ze sporym ogrodem i chcesz jak najlepiej zaplanować tę przestrzeń, aby stała się maksymalnie przydatna? Zamierzasz przebywać mnóstwo czasu poza domem, nie tylko w słoneczne dni? Odpowiedzią dla Ciebie jest budowa wolno stojącej pergoli ogrodowej bądź zadaszenia tarasowego, które dają możliwość cieszyć się takim odpoczynkiem niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Zadaszenie tarasowe – ogromne możliwości dopasowania rozmiaru i rodzaju poszycia

Pergole są zabudową całoroczną lub mobilną, a więc składaną i rozkładaną w zależności od potrzeb, jakkolwiek właściciele domów z reguły wybierają to pierwsze rozwiązanie. Pergola zamontowana do ściany domu formuje zadaszony taras, co częstokroć znacznie zwiększa powierzchnię użytkową obiektu. Zadaszenie tarasowe osłania lokatorów oraz umieszczone pod nim przedmioty przed deszczem oraz słońcem. Gros obecnych na rynku modeli pergoli tarasowych da się postawić nie tylko przy ścianie budynku, ale również jako osobną zabudowę wkomponowaną w przestrzeń ogrodu. Warto dodać, że niektóre wzory zadaszenia tarasowego można dobudować też we wnęce pomiędzy dwoma murami. Współcześnie zadaszenia tarasowe wykonywane są z mocnych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Pergole w pełni drewniane to już rzadkość.

Najnowsze projekty pergoli i zadaszeń tarasowych dostarczają niezmiernie szerokie możliwości przystosowania ich pod kątem rozmiaru czy koloru i rodzaju poszycia. Osoby niezmiernie wymagające bez przeszkód znajdą także pergole zaopatrzone w użyteczne udogodnienia, między innymi oświetlenie LED, skuteczne systemy odprowadzania deszczówki, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie poszyciem za pomocą pilota to obecnie standard, aczkolwiek nadal sprzedawane są modele ustawiane manualnie.

Pergola lamelowa czy materiałowa – którą wybrać?

Osoby, które postanowiły o montażu pergoli tarasowej mają do wyboru dwa rodzaje zadaszenia – lamelowe lub materiałowe. W pergoli lamelowej zadaszenie uformowane jest z lameli, innymi słowy “piór” poruszających się zupełnie jak żaluzje. Użytkownik może modyfikować kąt ustawienia lameli, regulując tym samym intensywność światła wpadającego przez dach bądź całkowicie go zamknąć. Tymczasem w pergolach materiałowych pokrycie dachowe sporządzone jest z tkaniny (zazwyczaj jest to wodoodporna i wytrzymała tkanina PCV), które można przesuwać horyzontalnie. Dach da się całkowicie zamknąć bądź otworzyć, ewentualnie zostawić go w części odkrytym. Oba te rozwiązania świetnie się sprawdzają, więc wybór którejś z tych opcji zależy już tylko od upodobań nabywcy i jego indywidualnych potrzeb.

Kontakt z firmą:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]