Drzwi i okna aluminiowe – nie tylko dla biurowców i banków

W tym miejscu zamówisz produkty MTS Dom.

Aluminium jest metalem niezmiernie popularnym w budownictwie, z którego coraz częściej wykonuje się drzwi i okna, będące alternatywą dla stolarki z drewna bądź tej z PCV. Przedtem drzwi oraz okna aluminiowe z reguły montowane były w budynkach użyteczności publicznej, w biurowcach oraz w bankach, jednak aktualnie montuje się je także w domkach jednorodzinnych.

Dlaczego warto wybrać okna i drzwi aluminiowe?

Drzwi i okna aluminiowe – wytrzymała i stabilna stolarka

Stolarka aluminiowa jest bezkonkurencyjna, jeśli idzie o wielkoformatowe obiekty. Dlatego też jest tak chętnie wybierana przez architektów biurowców – pozwala na wzniesienie obiektów, w których przeszklenia stanowią przeważającą część fasady. Ten typ budownictwa przyjął się również w budownictwie indywidualnym – w ostatnim czasie popularne są domki, w których używa się drzwi i okien aluminiowych do stworzenia przeszklonych ścian. Tym sposobem pomieszczenia są lepiej nasłonecznione, a mieszkańcy mogą radować się krajobrazem otaczającego dom ogrodu.

Głównymi zaletami surowca jakim jest aluminium jest jego duża odporność na utlenianie oraz działanie promieniowania UV i wilgoci, jak również jego lekkość i plastyczność. Umożliwia to konstrukcję ogromnych, stabilnych przeszkleń, nieraz o stosunkowo nietypowych konturach. Trzeba zaznaczyć, iż dzisiejsze wyroby stolarki z aluminium charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła.

Polski producent okien oraz drzwi aluminiowych – MTS Dom

Polski producent okien i drzwi aluminiowych, spółka MTS Dom z Niepołomic, funkcjonuje na rynku od ponad dwóch dekad. Oferta firmy jest wyjątkowo szeroka. To przede wszystkim systemy okienno-drzwiowe, przesuwane i fasadowe. W ofercie MTS Dom Sp. z o.o. znajdują się również systemy dodatkowe, jak konstrukcje nośne balustrad czy ramowe konstrukcje wypełnione siatką, instalowane na witrynach, drzwiach i oknach, które stanowią zaporę zabezpieczającą pomieszczenia przed insektami. Artykuły MTS Dom dostępne są w rozległej gamie barw, m.in. kolorach strukturalnych oraz drewnopodobnych i w palecie RAL, toteż łatwo można wybrać odpowiedni kolor produktu do każdego projektu.

Kontakt z firmą:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]