Co to są dźwigary i gdzie się ich używa?

Chcesz kupić dźwigary? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki to struktury niezbędne na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest nadanie konkretnego kształtu ścianom wylewanym z kompozytu oraz wykonanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki okazują się też niezbędne przy budowie sklepień – wówczas ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania wzniesienie jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego budynku byłoby niemożliwe. Dzięki dźwigarom sklepienie nie opada natychmiast po wylaniu i jest w stanie zastygnąć. Z jakich tworzyw produkuje się dźwigary? Gdzie można je zdobyć?

Z jakich materiałów wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na spore obciążenia, które osiągają kilkadziesiąt ton. Dlatego jego najważniejszym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość produkcji i rodzaj użytych do tego materiałów. Muszą one być starannie dobrane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na spore naciski. Najlepszym surowcem okazuje się lite drewno takich drzew jak sosna, olcha, topola czy buk. Niezmiernie ważne jest również poprawne zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed niekorzystnym wpływem wody, klejów i pozostałych płynnych preparatów stosowanych na budowie – a więc substancji, które często niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Firmy, które na co dzień parają się wznoszeniem wielokondygnacyjnych obiektów mają swoje dźwigary. Ich zakup i składowanie wiąże się jednak z pewnymi wydatkami. Na szczęście przedsiębiorstwa, które sporadycznie akceptują zamówienia tego typu, mogą uniknąć wspomnianych przeszkód. Dobrym wyjściem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów oraz innych części konstrukcji szalunkowych.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]