Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Więcej o akcesoriach szalunkowych na sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie produkty wykorzystuje się w trakcie szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

By szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były ustawione we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie wiele materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, stożki i korki, rurki dystansowe oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać właściwy rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające złączyć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają utrzymanie odpowiedniej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie uwzględnić też ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie wysokiej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Rasto czy Peri i można je kupić w rozsądnych cenach.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]