Topaz mistyczny – technologia produkcji

Jeśli chcesz nabyć mistyczny topaz, powinieneś odwiedzić ten adres

Niepowtarzalny blask i nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, od dawna szczycącego się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Choć na początku można mylnie stwierdzić, że to inny minerał, topaz mistyczny jest w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem specjalnej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ gorąca i powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Odcienie topazu mistycznego

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, z jakim jest połączony. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że kamień przybiera fioletowy kolor, błękitny zaś jest wynikiem rozgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Doskonałe skutki daje obrabianie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak w poprzednim fragmencie wspomnieliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Chętnie używają go więc do produkcji naszyjników, kolczyków czy broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do eleganckich strojów – doskonale wygląda także w pracy. Ważna jest również różnorodność barw, sprawiająca, że prościej możemy dobrać biżuterię do konkretnej kreacji.