Dowiedz się, gdzie zamówić biżuterię z ametystami

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Australii i Mozambiku. Ze względu na swoją wyjątkową purpurową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystywany jest w jubilerstwie. Biżuterię z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach królów brytyjskich. Współcześnie, znajdziesz go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się w stylizacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć niewielkie kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać duży element, taki jak broszka.

Właściwości biżuterii z ametystami

Broszki czy wisiorki z ametystami warto wkładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym osobiście.