Kilka ciekawych informacji o pierścionkach zaręczynowych

Jeśli szukasz pierścionków zaręczynowych Kraków, powinieneś odwiedzić ten adres.

Gdy znajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, w końcu pomyślisz o ślubie. Najpierw jednak następuje ta długo wyczekiwana przez mnóstwo kobiet chwila – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – tradycja od wielu stuleci

Podarowanie kobiecie pierścionka to niezwykle stara tradycja, sięgająca prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie koła, które reprezentuje nieskończoność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, zwanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wynika z wiary, iż od owego palca biegnie żyła prowadząca prosto do serca, określana jako “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, iż to Grecy przywieźli na Stary Kontynent tradycję przekazywania pierścionków zaręczynowych. Z początku sporządzano je z łodyg trzciny, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, przede wszystkim żelaza. Drogocennymi pierścieniami ze srebra lub złota obdarowywano wyłącznie wówczas, kiedy mężowie pragnęli pokazać swoje całkowite zaufanie do przyszłej żony. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, drogimi kamieniami oraz złotem, aczkolwiek surowce te w rzeczywistości szeroko stosuje się do ich sporządzania dopiero od kilku wieków, natomiast znamienny przyrost ich powodzenia można zauważyć w XX w.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich wartość ma znaczenie?

Rzecz jasna, pożądana biżuteria zaręczynowa to pierścień z platyny ze sporym brylantem, jednakże potencjał dowolnego zestawiania rozmaitych kamieni oraz metali jest ogromny. Poza diamentami wykorzystuje się tanzanit, szmaragd bądź rubin. Część osób wybiera tańsze metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, a nawet drewno, jednak ciągle na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i różnych typów złota (żółtego, różowego i białego).
Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało pogląd, że mężczyzna winien wydać na niego minimum dwukrotność swojej wypłaty. Koszt zakupu zależny jest od kilku elementów: materiału, wykorzystanego kamienia, ilości karatów czy designu, toteż każdy znajdzie ładny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na swoją kieszeń. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim symbolem zaangażowania i miłości, wobec tego jego cena nie jest najważniejsza. Istotne jest to, czy będzie się podobał naszej narzeczonej.

Kontakt z firmą:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]